Tradycyjnie już u progu wiosny ważne miejsce na naszych łamach zajmują sprawy związane z olejami silnikowymi stosowanymi w motoryzacji, gdyż wtedy zbliża się właśnie optymalny okres ich cyklicznej wymiany. Tym razem oprócz zwykłych publikacji poświęconych tym aspektom regularnego serwisowania samochodów zamieszczamy też wypowiedzi przedstawicieli czołowych na naszym krajowym rynku dostawców środków smarnych. Jest to odzew na naszą redakcyjną sondę, w której prosiliśmy o omówienie najtańszych i najdroższych olejów silnikowych w poszczególnych ofertach.
Zobacz także
• Kasowanie wskazań inspekcyjnych
Oleje mineralne < oleje typu LowSAPS
Cena oleju silnikowego jest wartością względną, mającą wiele aspektów. Zaawansowane technologicznie oleje, mające wysoką cenę, "wynagradzają" użytkownikowi swoistą inwestycję w postaci obniżenia zużycia paliwa, zwiększenia trwałości silnika oraz wydłużenia przebiegów pomiędzy wymianami oleju. W sumie więc użytkownik na nich zyskuje.
Najtańszymi olejami w ofercie Fuchsa są oleje mineralne przeznaczone do pojazdów starszego typu, których silniki nie stawiają dużych wymagań technologicznych. Z kolei droższe są oleje zaawansowane technologicznie, oparte na syntetycznych bazach olejowych oraz zaawansowanych pakietach dodatków, np. bezcynkowych, oleje typu LowSAPS i inne specjalistyczne oleje przygotowane pod kątem wymagań nowoczesnych silników i systemów oczyszczania spalin.
Fuchs Oil oferuje oleje zaawansowane technologicznie, co niestety często przekłada się na ich wysoką cenę. Staramy się jednak, by nasze oleje były konkurencyjne cenowo oraz by stosunek ceny do jakości był jak najbardziej korzystny dla klienta. Ceny są powiązane z poziomem technologicznym danego produktu, a ten z kolei – z wymaganiami technicznymi silnika, do którego jest przeznaczony. Czynnikiem pozwalającym obniżyć cenę jest zastosowanie mineralnej bazy oleju, jednak takie oleje są stosowane coraz rzadziej.
Wysoką cenę wymuszają wymagania techniczne stawiane przez nowoczesne silniki, np. poddane downsizingowi. Bardzo często producent oleju przygotowuje recepturę oleju z rekomendacją do konkretnych silników i odbywa się to we współpracy z producentem tego silnika.
0 komentarzy dodaj komentarz