Uczniowie mazowieckich i dolnośląskich gimnazjów po raz szósty uczestniczą w warsztatach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.
Gimnazjaliści budują roboty, testują wytrzymałość materiałów kompozytowych, konstruują proste napędy oraz poznają technikę druku w trójwymiarze, a w laboratoriach przeprowadzają doświadczenia i eksperymentują.
Podczas 50 warsztatów, które prowadzą studenci z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej uczniowie mają okazję wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce i rozwijać swoją kreatywność. Przykładowo, miłośnicy motoryzacji mogą poznać tajniki budowy zderzaka w trakcie zajęć poświęconych konstrukcji bolidów. Uczniowie na miniaturowych modelach przeprowadzają tzw. crashtesty i w ten sposób sprawdzają wytrzymałość materiałów kompozytowych.
Dla tych, którzy poważnie myślą o karierze wynalazców w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się zajęcia "Wynalazek. I co dalej?". Warsztaty będą miały na celu nauczenie uczniów tego w jaki sposób należy mówić o swoim wynalazku, aby pozyskać inwestorów.
0 komentarzy dodaj komentarz