Rozpoczął się nabór do 9. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha – programu edukacyjnego dla uczniów w wieku 13–15 lat, który organizowany jest we współpracy z uczelniami wyższymi w Warszawie i Wrocławiu.
W tegorocznej ofercie akademii znalazło się kilkadziesiąt warsztatów kreatywnych, podczas których uczniowie podejmą próbę budowy silnika elektrycznego, zaprojektowania aplikacji do wykrywania twarzy i oczyszczenia wody z farmaceutyków, a także poznają metody działania cyberprzestępców, szybkiego prototypowania czy druku w technologii 3D. Na makietach 3D lub w tunelach aerodynamicznych przetestują autonomiczne kapsuły transportowe, przepływy zanieczyszczonego powietrza czy trajektorię lotów modeli pojazdów.
W kolejnym etapie uczestnicy programu będą mogli przystąpić do konkursu na najlepszy pomysł na wynalazek. Na zwycięzców oraz ich szkoły czekają atrakcyjne nagrody.
Program przeznaczony jest dla szkół z Warszawy, Wrocławia i ich okolic. Warsztaty kreatywne prowadzone przez studentów kół naukowych odbywają się w siedzibach partnerów: na Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, a także w Urzędzie Patentowym RP, Wrocławskim Parku Technologicznym i centrum badawczo-rozwojowymi ICM.
Na warsztaty kreatywne mogą zapisać uczniów nauczyciele przedmiotów ścisłych, którzy w dniach 22–31 października zarejestrują się na stronie www.akademiawynalazcow.com.pl.
0 komentarzy dodaj komentarz