Rozpoczęła się kolejna, ósma już edycja programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha.
Akademia Wynalazców jest programem edukacyjnym dla uczniów w wieku 13–15 lat, organizowanym przez firmę Robert Bosch od 2011 roku. Celem inicjatywy jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionych technicznie uczniów. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.
Tym razem akcja odbywa się pod hasłem "Wynalazcy jutra" i będzie rozwijać myślenie startupowe u dzieci. W czasie warsztatów kreatywnych uczestnicy akademii będą mogli między innymi zaprojektować inteligentne miasto, zbudować stację do badania powietrza czy samodzielnie uzyskać energię odnawialną. Nie zabraknie też takich tematów jak sztuczna inteligencja, Internet rzeczy albo elektromobilność, nad którymi zaawansowane prace prowadzi firma Bosch.
Dzięki współpracy z centrami badawczo-rozwojowymi uczestnicy programu będą mogli zwiedzić ośrodek analityki Big Data ICM UM i Wrocławski Park Technologiczny, sprawdzić jak w praktyce zarządza się łańcuchem dostaw w fabryce oraz wziąć udział w maratonie projektowania (hackathonie) organizowanym przez IT Competence Centre Bosch.
Tegoroczną edycję programu merytorycznie i medialnie wspiera biotechnolożka i pasjonatka nauki Kasia Gandor. W serwisie YouTube zamieściła ona pierwszy z serii filmów, w którym omawia pięć problemów, z jakimi ludzkość będzie się zmagać w najbliższych dekadach. Materiał wideo można znaleźć pod adresem www.youtube.com/watch?v=hvAcLaLkP5Y&t=40s.
0 komentarzy dodaj komentarz