strona główna Aktualności PWR Racing Team w zawodach Formula Student
2018-05-30, ostatnia aktualizacja 2018-05-30 06:00

PWR Racing Team w zawodach Formula Student

Fot. PWR Racing Team

Fot. PWR Racing Team

Zespół PWR Racing Team powstał w 2009 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej dzięki grupie ambitnych studentów, pragnących stworzyć bolid zdolny wygrywać w międzynarodowych zawodach Formula Student.

Od tego czasu zbudowano już 8 samochodów (dziewiąty, dopracowywany, zaprezentowano w drugiej połowie maja br.), a PWR Racing Team przeszedł długą drogę od trudnych początków do zwycięstwa całej edycji zawodów w 2017 roku i wejścia do ścisłej światowej czołówki.

Formula Student to odbywające się na całym świecie zawody dla młodych inżynierów i menedżerów. Założeniem tego pomysłu było rozwijanie innowacyjnych rozwiązań motoryzacyjnych, połączone z kształceniem inżynierów. Młodzi ludzie z każdego zespołu mieli od podstaw zaprojektować i skonstruować bolid, by następnie ścigać się nim na torze. Pierwsze zawody odbyły się w 1981 roku w Austin (stan Teksas).

Obecnie w trakcie każdej edycji studenci biorą udział w konkurencjach statycznych i dynamicznych. Pierwsze mają na celu pokazanie przygotowania zespołu pod kątem biznesowym oraz zaprezentowanie wypracowanych przez cały rok rozwiązań konstrukcyjnych. Konkurencja dynamiczna to jazda po torze. Zadaniem w tym przypadku jest sprawdzenie przyspieszenia pojazdu, współpracy podzespołów podczas jazdy w zakręcie oraz wytrzymałość konstrukcji podczas wieńczącego zawody wyścigu Endurance. Dziś w światowym rankingu Mazur Events znajduje się ponad 550 zespołów budujących bolidy z silnikiem spalinowym. PWR Racing Team jest sklasyfikowany na 5. miejscu w Europie i 16. na świecie.

Członkowie PWR Racing Team podkreślają, że nie odnieśliby sukcesów bez wsparcia sponsorów (zarówno materialnego, jak i pomocy w wykonaniu elementów czy dostarczeniu materiałów). Przykładowo, Lange Łukaszuk z Bykowa pod Wrocławiem wyposaża zespół w narzędzia i elektronarzędzia. Należą do nich klucze imbusowe Bondhus (używane też przez techników NASA), akcesoria narzędziowe Wolfcraft i profesjonalne klucze warsztatowe Proxxon, a także elektronarzędzia akumulatorowe Panasonic czy opalarki Steinel.



Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2