Uczestniczyli w niej przedstawiciele dostawców współpracujących z tą firmą oraz mediów branżowych. Obrady poświęcone były zarówno jubileuszowym podsumowaniom, jak i planom na przyszłość.
25-letni dorobek Inter Carsu to przede wszystkim awans małej, początkowo rodzinnej formy do pozycji największego dystrybutora motoryzacyjnych części zamiennych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, piątego w Europie i dziesiątego na świecie. Przyszłość oparta na strategii dalszego samodzielnego wzrostu uzależniona jest w znacznej mierze od rozwoju całej polskiej branży warsztatowej, a zwłaszcza od systematycznego podnoszenia kwalifikacji zatrudnianych w niej kadr.
Dlatego w trakcie konferencji przedstawiciele Inter Carsu podpisali listy intencyjne z partnerami strategicznymi, firmami Robert Bosch i Castrol, w sprawie dalszego zacieśniania współpracy w zakresie koncepcji serwisowych i handlowych oraz realizacji wspólnych projektów sponsorskich, marketingowych i edukacyjnych. Jednym z nich jest program Młode Kadry, mający na celu stałe doskonalenie edukacji technicznej w szkołach zawodowych i technikach poprzez transfer wiedzy i wyposażanie szkół w najnowszy sprzęt warsztatowy. Ta część konferencji, w której uczestniczyli – poza zarządem Inter Carsu – przedstawiciele partnerów strategicznych programu Młode Kadry (Krystyna Boczkowska, prezes zarządu firmy Robert Bosch, i Paweł Mastalerek, szef Działu Technicznego Castrol), pracodawcy, nauczyciele szkół samochodowych i uczniowie, miała formę debaty.
W konferencji inaugurującej XV Targi Inter Cars uczestniczył cały zarząd firmy. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Soszyński, Robert Kierzek, Wojciech Twaróg, Witold Kmieciak, i Krzysztof Oleksowicz
Wszyscy zgodzili się z poglądem prezes Krystyny Boczkowskiej, podkreślającej potrzebę gruntownej reformy szkolnictwa zawodowego w Polsce, poprzez odbudowę jego prestiżu, modernizację programów nauczania i ścisłą współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Dotychczasowe dokonania akcji Młode Kadry, choć bardzo cenne w lokalnej skali, nie są bowiem w stanie rozwiązać tego ogólnopolskiego problemu. W tym celu konieczne jest stworzenie wspólnej platformy współpracy ministerstw: edukacji, pracy i gospodarki z przedsiębiorstwami, jak to ma miejsce w takich krajach, jak Austria, Szwajcaria i Niemcy, gdzie szkolnictwo zawodowe objęte jest szczególną opieką państwa.
Podczas debaty poświęconej programowi Młode Kadry Krystyna Boczkowska, prezes zarządu firmy Robert Bosch (pierwsza od lewej) mówiła o potrzebie gruntownej reformy szkolnictwa zawodowego w Polsce
Zwieńczeniem debaty było wręczenie nagród w konkursie wiedzy teoretycznej i praktycznej Master Mechanic, przeznaczonym dla mechaników uczestniczących w szkoleniach technicznych organizowanych przez Inter Cars oraz dla uczniów szkół objętych programem Młode Kadry. Ostatnim akcentem konferencji była zapowiedź nowego konkursu na najlepszy polski "Warsztat Roku 2015", którego współorganizatorem jest SDCM, a który według inicjatorów akcji przyczyni się do podniesienia w warsztatach standardów obsługi klientów i tym samym korzystnie wpłynie na wizerunek całej branży.
0 komentarzy dodaj komentarz