Powodem tego grupowego wyjazdu dziennikarzy branżowych mediów było nowe centrum szkoleniowe, uruchomione w Błoniu koło Warszawy przez Delphi Product & Service Solutions (DPSS).
W tym nowoczesnym, specjalistycznie wyposażonym obiekcie klienci firmy dynamicznie rozwijającej swą działalność w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej odbywać będą interaktywne seminaria i szkolenia, prowadzone przez certyfikowanych trenerów. Dotyczy to głównie mechaników samochodowych oraz zespołów sprzedażowych z korporacji zajmujących się dystrybucją szerokiej gamy innowacyjnych produktów Delphi.
Ośrodek zajmuje tylko część widocznego na fotografii kompleksu, a w pozostałej mieści się jeden z czterech zlokalizowanych w Polsce zakładów produkcyjnych Delphi. Wytwarza się w nim tutaj pochłaniacze par paliw, zawory recyrkulacji spalin oraz pompy paliwa dostarczane wielu światowym producentom samochodów.
Wizytę dziennikarzy rozpoczęło spotkanie w wielofunkcyjnej sali szkoleniowej, gdzie rolę gospodarzy pełnili Sławomir Weleziński, dyrektor krajowy DPSS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (pierwszy z lewej) i Monika Babicz – senior communications specialist, Central & Eastern Europe. Przedstawili oni bogaty zestaw informacji ogólnych związanych z nową inwestycją, a potem udzielali dodatkowych wyjaśnień w trybie swobodnych, indywidualnych rozmów.
Kto czuje się mocny w samochodowej mechanice, niech rozłoży na elementy i potem zmontuje bez reszty nowoczesną turbosprężarkę. Chętnych nie było wielu, choć pod nadzorem Tomasza Hurta, odpowiedzialnego w Delphi za szkolenia, zadanie okazało się całkiem realne. Podobnych wyzwań przypada wiele na każdy metr kwadratowy tej treningowej hali, przygotowanej profesjonalnie do zajęć np. w zakresie: obsługi klimatyzacji, diagnostyki common rail, turbosprężarek i elektronicznych urządzeń diagnostycznych.
Dyrektor Lilianna Płoskonka przywitała gości w podległym jej miejscowym zakładzie produkcyjnym. Potem zwiedzanie poszczególnych linii technologicznych dostarczyło dziennikarzom wielu ciekawych informacji i spostrzeżeń związanych z bardzo zaawansowaną automatyzacją obróbki i montażu samochodowych podzespołów. Przy tym roboty i automaty w Delphi Poland nie odbierają pracy ludziom, a tylko czynią ją bardziej atrakcyjną i wydajną. Fabryka w Błoniu zdobyła I miejsce w tegorocznej edycji konkursu "Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej" (w kategorii zakładów zatrudniających powyżej 250 pracowników w województwie mazowieckim) i tym samym nominowana do udziału w konkursie ogólnopolskim. Około 250 osób liczył na początku, czyli w 1994 r., cały zespół polskiej części koncernu Delphi. Dziś łączne zatrudnienie w 4 zakładach produkcyjnych i nowoczesnym Centrum Technicznym w Krakowie przekracza już 4 tys. osób.
0 komentarzy dodaj komentarz