W tyskiej fabryce firmy Nexteer Automotive wyprodukowano właśnie 20-milionowy elektryczny układ kierowniczy EPS (Electric Power Steering). Na wyprodukowanie 20 milionów układów EPS koncern Nexteer Automotive potrzebował 14 lat.
Pierwszy układ EPS zjechał z taśmy produkcyjnej w 1999 roku; elektryczne systemy sterowania pozwoliły od tego czasu zaoszczędzić na całym świecie niemal osiem miliardów litrów paliwa – twierdzą przedstawiciele Nexteera. Ponad połowa systemów powstała w tyskiej fabryce koncernu. Wraz z drugim polskim zakładem w Gliwicach należy ona do największych zakładów Nexteera na świecie pod względem zatrudnienia i produkcji (łącznie pracuje w nich około 1150 osób). Tyska fabryka została uruchomiona w 1999 roku, a od 2003 roku wytwarzane są w niej elektryczne układy kierownicze EPS.
Technologia EPS zawdzięcza swoją popularność między innymi temu, że elektryczne układy kierownicze pozwalają na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 do atmosfery. W najbliższych miesiącach Nexteer zainwestuje 70 milionów dolarów i stworzy 325 nowych miejsc pracy w siedzibie firmy w Saginaw. W 2013 roku przedsiębiorstwo rozpocznie także produkcję układów single-pinion EPS w Brazylii i Chinach, a ponadto wdroży układy EPS na tzw. rynkach wschodzących, gdzie do tej pory popularna była jedynie starsza technologia bazująca na układach hydraulicznych. Systemy tego typu są wypierane przez układy EPS, które pozwalają wprowadzić udogodnienia takie jak automatyczna korekta kierunku jazdy czy kompensacja niezrównoważenia na kole kierownicy.
0 komentarzy dodaj komentarz