TMD Friction, globalny producent materiałów ciernych do układów hamulcowych, opublikował swój pierwszy raport ESG (Environmental, Social, Governance). Podsumowanie szczegółowo opisuje osiągnięcia firmy za 2023 rok dotyczące ochrony środowiska, kwestii społecznych i ładu korporacyjnego. Dokument zawiera również „Mapę zrównoważonego rozwoju TMD Friction 2040” - strategię określającą ambitne cele i zadania firmy związane z dalszymi planami na zrównoważony rozwój.
Publikacja pierwszego raportu ESG stanowi kolejny kamień milowy w transformacji TMD Friction w kierunku bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej mobilności przyszłości. Raport podkreśla postępy poczynione przez firmę w zakresie ochrony środowiska i etycznych praktyk biznesowych. Na przykład w latach 2021-2023 firma zmniejszyła ilość odpadów trafiających na wysypiska o 41%, przekraczając swój pierwotny cel ograniczenia ich powstawania o 20% w 2023 roku.
W tym samym okresie, dzięki poprawie przestrzegania zasad BHP udało się o 46% obniżyć liczbę wypadków powodujących utratę czasu pracy (LTA). Liczba godzin straconych z powodu wypadków i urazów spadła w 2023 roku o 61%.
Firma podjęła w 2023 roku kilka inicjatyw mających na celu zmniejszenie zużycia energii, a także przejście na energię odnawialną. Od 2021 do 2023 roku ogólne globalne zużycie energii przez TMD Friction spadło o 17%. W 2023 roku koncern nawiązał współpracę z Iberdrolą, jedną z największych firm energetycznych w Europie, w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej wykorzystywanej m.in. do produkcji. Dzięki temu partnerstwu TMD Friction jest już na dobrej drodze do osiągnięcia jednego ze swoich kluczowych celów energetycznych: pozyskiwania 100% energii odnawialnej do 2030 roku.
Ponadto w 2023 roku firma zainstalowała 1101 paneli słonecznych na dachu swojej fabryki w Walencji w Hiszpanii. Nowe panele fotowoltaiczne pokryły około 15% zapotrzebowania zakładu na energię w 2023 roku.
TMD Friction to pierwsza firma, która dostarczyła pozbawione miedzi klocki hamulcowe do pojazdów o wysokich osiągach. Należąca do TMD marka Textar zaprezentowała pionierskie, przełomowe rozwiązanie w postaci lekkich klocków hamulcowych do pojazdów użytkowych. Firma była częścią grupy roboczej pomagającej opracować metodologię i przebieg pomiarów emisji pyłu hamulcowego na potrzeby normy Euro 7, a obecnie pracuje nad rozwiązaniami pozwalającymi zmniejszyć te emisje. TMD Friction odegrała również kluczową rolę w opracowaniu zestawu klasyfikacji ekologicznej/środowiskowej dla materiałów ciernych, który jest obecnie powszechnie uznawaną normą.
W raporcie znalazła się „Mapa zrównoważonego rozwoju TMD Friction 2040”. To strategia określająca cele związane z ESG na przyszłość. Obejmują one wszystkie rodzaje zmian związanych z celami klimatycznymi, od zmniejszenia ilości odpadów i zużycia energii, po dbanie o dobrostan pracowników i zwiększanie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców. Firma dąży do poprawy zrównoważonego rozwoju swoich produktów poprzez stosowanie opakowań w 100% nadających się do recyklingu do 2040 roku, a także całkowite wycofanie stosowania miedzi we wszystkich nowych projektach do 2025 roku.
Informacja prasowa
Portal publikuje informacje prasowe skierowane do pracujących w warsztatach samochodowych napraw oraz środowiska aftermarketu motoryzacyjnego.
0 komentarzy dodaj komentarz