Zużyty akumulator jest zbudowany w części z silnie trującego ołowiu. Z tego powodu ważne jest, aby trafił w odpowiednie ręce – firmy lub organizacji, które posiadają uprawnienia do zbiórki, transportu i recyklingu.
Mimo jednoznacznych przepisów dotyczących gospodarowania odpadami, nie wszyscy właściciele warsztatów się do nich stosują. W większości przypadków dopiero nieoczekiwana kontrola Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska ujawnia nieprawidłowości w gospodarowaniu odpadami. Dotkliwych finansowo kar można uniknąć, jeśli właściciel warsztatu będzie świadomy tego, jak postępować z takimi odpadami. W związku z powyższym, wychodząc naprzeciw naszym warsztatom w kwestiach związanych z ochroną środowiska, Inter Cars uruchomił projekt Bio Service.
Jednym z jego najważniejszych celów jest edukacja klientów. Dołączenie do Bio Service nie tylko pozwala uniknąć kary i właściwie gospodarować niebezpiecznymi odpadami, ale też podnosi wizerunek warsztatu jako firmy dbającej o środowisko naturalne. Z projektu skorzystało już ponad 4000 klientów Inter Cars. Odnosząc się do okresu jesienno-zimowego, warto zastanowić się nad takim odpadem, jak akumulator. Jest on zbudowany częściowo z ołowiu, który jest pierwiastkiem silnie trującym i kwasu siarkowego o silnym stężeniu.
Związki ołowiu oraz tworzywa sztuczne wpływają negatywnie na żywe organizmy i otaczającą roślinność oraz glebę. Wyciekający ze zużytego akumulatora kwas może spowodować poważne oparzenia u ludzi i zwierząt. Dlatego też tego rodzaju odpady są szczególnym towarem, którego po zużyciu nie można wyrzucić do kosza. Ten rodzaj odpadu, niepoddany recyklingowi, stanowi poważne zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Ważne, aby trafił on w odpowiednie ręce – firmy czy organizacji, które posiadają uprawnienia do zbiórki, transportu i recyklingu. Co istotne dla oddającego złom akumulatorowy, podmiot odbierający powinien wydać Kartę Przekazania Odpadu (KPO).
Niedozwolone jest składowanie zużytych akumulatorów, ponieważ w takich przypadkach często dochodzi do wycieku elektrolitu na podłoże. To skutkuje zanieczyszczeniem środowiska oraz narażeniem osób trzecich na niebezpieczeństwo. Bio Service zbiera złom akumulatorowy we współpracy z ILS. Można go oddać w punktach sprzedaży Inter Cars. W ramach umowy możliwe jest również wstawienie specjalnego, bezpiecznego pojemnika z pokrywą bezpośrednio do warsztatu. Wówczas, po jego zapełnieniu, klient zgłasza prośbę dotyczącą wymiany pojemnika na pusty do Bio Service za pomocą programu BS BIO. To proste i wygodne rozwiązanie dla warsztatów, a ilość zbędnej biurokracji jest ograniczona do minimum. Wszystko to wpływa na jakość obsługi.
Dodatkowo, w zamian za złom akumulatorowy, klient otrzymuje, oprócz satysfakcji z ochrony środowiska, wymierne korzyści w postaci Premia CASH. Obowiązujący przelicznik za zwrot zużytych akumulatorów zamieszczony jest na stronie www.bio-service.pl. Po zdaniu złomu należna kwota automatycznie pojawia się na koncie klienta. W obu przypadkach przy odbiorze zużytych akumulatorów wydawana jest Karta Przekazania Odpadu.
Więcej informacji: www.bio-service.pl
0 komentarzy dodaj komentarz