Ta doroczna impreza musi się rozwijać, ponieważ jest niezmiennie potrzebna obu zainteresowanym nią stronom, czyli światowym dostawcom motoryzacyjnej techniki i polskim samochodowym warsztatom.
W latach 90. ubiegłego wieku konieczność organizowania tego rodzaju spotkań stawała się coraz bardziej wyraźna, lecz tradycyjna formuła ogólnopolskich i regionalnych targów samochodowo-branżowych nie była już w stanie tym wyzwaniom sprostać. Nie przypadkiem więc z inicjatywą stworzenia cyklicznych targów specjalistycznych jako pierwsza w Polsce wystąpiła firma Inter Cars – największy i najnowocześniejszy krajowy dystrybutor części zamiennych i sprzętu warsztatowego.
Pierwsze targi Motor Show Inter Cars odbyły się w styczniu 2002 roku w częściowo opróżnionych na tę okazję magazynach firmowego Centrum Logistycznego w Cząstkowie Mazowieckim. Nazwa i wystrój tej ekspozycji nawiązywały jeszcze do wygasających wtedy poznańskich i katowickich „międzynarodowych” tradycji, lecz jej merytoryczna koncepcja była już całkiem nowa.
Zarówno wystawcy, czyli krajowi i zagraniczni producenci branżowi, jak i zwiedzający, czyli właściciele lub pracownicy motoryzacyjnych warsztatów ze wszystkich regionów kraju reprezentowali firmy związane z Inter Cars SA stałą handlową współpracą. Dzięki temu zupełnie odmienny, bo prawdziwie partnerski, stał się charakter ich wzajemnych kontaktów. Na stoiskach tradycyjnych targów gospodarze oczekują głównie wizyt „poważniejszych” klientów, a obecność zwykłej publiczności służy im tylko za dowód atrakcyjności przedstawianej oferty. W Cząstkowie każdy goszczący na stoisku warsztatowiec jest tym klientem najpoważniejszym, bo to on może dowolny wystawiony tam produkt zamówić i otrzymać już w najbliższej zaopatrzeniowej dostawie. Rosnące z roku na rok uczestnictwo wystawców i gości potwierdziło trafność wstępnie przyjętych założeń, a rozwój branżowego rynku i wiodący w nim udział firmy Inter Cars niemal automatycznie wzbogacał merytoryczną wartość ekspozycji. Z początku prezentowano tylko samochodowe części, oleje i smary. Potem pojawiły się kolejno: produkty do samochodów japońskich, akcesoria tuningowe, motocykle, naczepy, narzędzia i sprzęt warsztatowy. Z czasem to wszystko przestało się mieścić w magazynowych halach i trzeba było w ich pobliżu budować coraz większe ekspozycyjne namioty. W końcu i one okazały się za ciasne i w zeszłym roku targowe miasteczko powstało po raz pierwszy na lotnisku w Modlinie. Od początku organizatorzy dokładali starań, by te spotkania były nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne dzięki licznym imprezom towarzyszącym, czyli konkursom, pokazom, rekreacyjnym zabawom i występom estradowych gwiazd.
|
|
Lotnisko w Modlinie stwarza możliwość dalszego rozwoju ekspozycji |
|
W kontaktach na stoiskach obowiązuje zasada „profesjonaliści dla profesjonalistów” |
|
Kolejnym edycjom targów towarzyszyły występy całej plejady polskich gwiazd |
0 komentarzy dodaj komentarz