Bosch opublikował poprawioną wersję swojego oprogramowania warsztatowego ESI[tronic] 2.0. Jest ono wykorzystywane podczas wykonywania diagnostyki i naprawy pojazdów.
W najnowszym wydaniu pakietu ESI[tronic] po przeprowadzeniu identyfikacji pojazdu (na przykład za pomocą kodu KBA lub numeru VIN) aplikacja dostarcza mechanikowi wszelkich danych i informacji niezbędnych do wykonania przeglądu lub naprawy. Przykładowo, plany przeglądów okresowych są bezpośrednio powiązane z niezbędnymi czynnościami diagnostycznymi oraz z procedurą resetowania wskaźnika serwisowego w odpowiednim sterowniku.
Kolejną nowością jest porównywanie wartości fabrycznych i zmierzonych rozmaitych parametrów. Wykonując jedno kliknięcie mechanik jest w stanie porównać wartości zmierzone z odpowiadającymi im wartościami wymaganymi. Ponadto kod usterki prowadzi bezpośrednio do instrukcji przeprowadzania dalszej diagnostyki i naprawy. Bosch ESI[tronic] automatycznie zapisuje wszystkie poszczególne etapy diagnozy. Protokół ten może być następnie wydrukowany. Wartości zarejestrowane podczas jazdy próbnej da się później odtworzyć i przeanalizować w warsztacie.
Do pakietu ESI[tronic] zostały włączone instrukcje montażu i demontażu podzespołów wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Oprogramowanie pomaga również mechanikom przy wykonywaniu zleceń serwisowych, takich jak wymiana płynu hamulcowego, wymiana filtra cząstek stałych albo szyby przedniej. ESI[tronic] zawiera ponadto informacje dotyczące pośrednich i bezpośrednich systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).
Z oprogramowania ESI[tronic] 2.0 korzysta ponad 70 tysięcy warsztatów samochodowych w ponad 100 krajach. Dzięki modułom ESI[tronic] Truck i ESI[tronic] Bike firma Bosch oferuje pomoc warsztatom o specyficznych wymaganiach, np. naprawiających pojazdy ciężarowe i jednoślady.
0 komentarzy dodaj komentarz