W sprzedaży pojawiły się podróbki testerów diagnostycznych firmy Autocom. Ich cena jest na tyle atrakcyjna, że kilka osób w Polsce zdecydowało się na zakup, pomimo faktu, że od szwedzkiego oryginału różni je niemal wszystko: wygląd, ergonomia użytkowania, funkcjonalność oprogramowania i możliwość jego aktualizacji.
Jedynym skutecznym sposobem ochrony przed podróbkami jest kupowanie testerów Autocom wyłącznie z pewnego źródła – na przykład u autoryzowanych sprzedawców. Jednym z nich jest firma WSOP.
Pierwsze podrobione egzemplarze trafiły do Europy już na początku 2011 roku; były to pojedyncze urządzenia, ale przez ostatnie dwa lata ich liczba znacznie wzrosła. Obecnie fałszywe testery można kupić na wielu stronach internetowych, na których trudno sprawdzić, czy jest to oryginał czy podróbka.
Podróbki mają bardzo uproszczone oprogramowanie, które niczym nie przypomina oryginału. Nie ma oczywiście mowy o jego aktualizacji. Stwarza to zagrożenie nie tylko dla warsztatu, który korzysta z fałszywki, ale też dla kierowcy, który zakupił usługę wykonaną takim testerem.
Jak ustrzec się oszustwa? Należy pamiętać, że:
Jeżeli ktokolwiek nabył już podejrzany model, może skontaktować się z firmą WSOP (e-mail: info[at]wsop.pl, tel.: 32 3324930), która sprawdzi czy jest to oryginał.
Podrobiony tester firmy Autocom, fot. WSOP
0 komentarzy dodaj komentarz