W hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki I Olimpiady Technicznej DAF oraz wręczono nagrody finalistom. Tytuł Mechanika DAF za rok 2011 otrzymał Paweł Nowak z firmy DBK. Zwycięzca wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki oraz wiedzą ogólną o marce DAF. Nagrodą dla Pawła Nowaka był 46-calowy telewizor wraz z zestawem kina domowego Blu-Ray. W lutym 2012 roku laureat będzie reprezentował polskich mechaników na ogólnoeuropejskich zawodach dla serwisantów pojazdów marki DAF.
Pozostali finaliści zmagań to:
I Olimpiada Techniczna DAF rozpoczęła się 11 kwietnia 2011 roku. Jej celem było wyłonienie najlepszego mechanika polskiej sieci DAF. W zmaganiach brali udział pracownicy autoryzowanych serwisów DAF wpisani do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągający co najmniej pierwszy z czterech poziomów zaawansowania.
Zawody trwały osiem miesięcy i składały się z czterech etapów. Na początku odbyły się kwalifikacje, polegające na rozwiązaniu internetowego testu sprawdzającego wiedzę techniczną i ogólną o firmie DAF. Wyłoniono wówczas 50 mechaników, którzy rywalizowali później podczas praktycznych i teoretycznych zajęć w centrum szkoleniowym DAF w Rzgowie.
Drugi etap (ćwierćfinał) składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej zawodnicy musieli wykazać się znajomością systemów komputerowych niezbędnych w codziennej pracy mechanika. W części praktycznej oceniano czas i dokładność wykonania określonych zadań: regulacji zaworów, oceny stanu akumulatorów, kompresora, luzów zaworowych itp.
W trzecim etapie (półfinale) oceniano jakość naprawy uszkodzonego pojazdu marki DAF. Uczestnicy stawiali diagnozę samochodu na podstawie zlecenia, procedur diagnostycznych i wykonanych badań.
Wieńczący zmagania finał polegał na jednoczesnym wykonywaniu identycznych zadań przez pięciu zawodników wyłonionych w poprzednich etapach. Były nimi naprawy, procedury serwisowe DAF, procedury dotyczące części zamiennych, narzędzi specjalnych i obsługa pojazdów takich jak autobusy albo naczepy. Jury oceniało poprawność wykonania napraw, zgodność z procedurami DAF i użycie narzędzi i systemów firmy DAF.
Poniżej: laureat i finaliści I Olimpiady Technicznej DAF
0 komentarzy dodaj komentarz