Würth Polska rozwija linię wierteł Smart Step z wierzchołkiem stopniowanym.
Dotychczasowa oferta wierteł do zwykłej stali została poszerzona o produkty z domieszką kobaltu HSCo Smart Step, przeznaczonych do obróbki stali nierdzewnej oraz wiertła stopniowe HSS Smart Step Deepcut do wiercenia głębokich otworów.
Wiertła do metalu HSCo DIN 338 Smart Step
Narzędzia o takiej konstrukcji i zastosowaniu są nowością na polskim rynku. Umożliwiają pracę szybszą od tej wykonywanej przy pomocy konwencjonalnych wierteł krętych. Produkty opracowane w technologii Smart Step (od 2,5 mm średnicy) pozwalają na tworzenie dokładnych, okrągłych otworów w materiałach takich jak stal nierdzewna (np. V2A, V4A), stal żaroodporna lub tytan. Poza tym można je stosować również przy konwencjonalnej stali o wytrzymałości do 1200 N/mm2, żeliwie, metalach nieżelaznych oraz twardym i miękkim drewnie.
Ich budowa umożliwia montaż w wiertarkach, wiertarko-wkrętarkach i wiertarkach stołowych. Stopniowany wierzchołek wiertła pozwala na rozpoczęcie wiercenia bez punktowania. Narzędzia z serii HSCo Smart Step sprawdzają się przy wykonywaniu otworów pod nity lub w okrągłym materiale czy rurach. Dostępne średnice wynoszą od 1 do 20 mm.
Wiertła stopniowe HSS Smart Step Deepcut
Umożliwiają wykonanie otworów o różnych średnicach za pomocą jednego narzędzia. Nie trzeba ich wymieniać, co znacząco skraca czas pracy. Wytrzymała powłoka i technologia Smart Step umożliwia wiertłom precyzyjne wykonywanie okrągłych otworów w blachach oraz elementach ze stali konwencjonalnej do 1300 N/mm2, żeliwa, aluminium, mosiądzu, brązu, pleksi, plastiku i drewna. Ich największym atutem jest możliwość wiercenia w materiałach do grubości 10 mm. Złożona, stopniowa konstrukcja pozwala pominąć wstępne nawiercenie dokonywane przy pomocy wierteł spiralnych. Jedno narzędzie łączy w sobie wiele średnic, które z każdym stopniem wiertła dodatkowo gratują otwór.
Nadają się do użycia we wkrętarkach akumulatorowych oraz wiertarkach ręcznych i kolumnowych. Wśród wierteł HSS Smart Step Deepcut znajduje się wersja specjalnie zaprojektowana do wykonywania wszystkich rozmiarów otworów rdzeniowych (średnica od 3,3 do 10,2 mm) do gwintów przelotowych M4–M12.
0 komentarzy dodaj komentarz